Ваня Къндова, Dynamic Talent Management: Връзката между личностното развитие и професионалния успех е право пропорционална > DTM

Ваня Къндова, Dynamic Talent Management: Връзката между личностното развитие и професионалния успех е право пропорционална

23/10/2023

Днес наш гост е една изключителна жена, бизнес коуч и ментор, с над 20 години професионален опит – Ваня Къндoва.

Работила е в областта на средното (държавно и частно) образование на позициите заместник-директор и директор, както и в областта на управление на човешките ресурси. Активен HR директор; Бизнес коуч и ментор; Собственик и управител на Дайнамик Талент Мениджмънт (ДТ МЕНИДЖМЪНТ ЕООД).

Dynamic Talent Management е млада, бързоразвиваща се компания със специален фокус върху аутсорснатия HR. Основният стремеж на компанията е да намери най-подходящите хора за Вашия бизнес и за работата, която предлагате и след това да ги подкрепи в адаптацията и развитието им.

Г-жа Къндова има завършена магистърска степен по Богословие, Философия, Образователен мениджмънт, Управление и развитие на човешките ресурси и докторантура по Социология (към БАН). Има сертификат по коучинг, по стандартите на ICF (международната коучинг федерация).

Ваня Къндова определя себе си като щастлив човек и бизнес коуч с фокус върху индивида в бизнеса. В два последователни разговора ще поговорим за менторството и коучинга, каква е разликата между тях и какво да очакваме ставайки част от една коучинг програма.

Здравейте, г-жо Къндова! За нас е огромно удоволствие, че днес сте наш гост. Посветили сте живота си на коучинга и на това да помагате на хората да се реализират и да постигнат успеха, за който мечтаят. Как започнахте да се занимавате с коучинг?

О, дълга тема е как започнах да се занимавам с коучинг. Всъщност в подкрепяща роля като коуч, ментор и HR съм в последните четири години. Преди това бях в управленска роля повече от петнадесет години. Стилът ми на управление не е особено популярен у нас. Обикновено мениджърите са ориентирани или към хората, или към резултатите, а за мен равностойни и изключително важни са били и двете. В този ред на мисли, най-естествената моя нагласа беше да управлявам хората, развивайки ги.

Поради тази причина назад в годините съм използвала много и различни въз-действащи методи като обучение, консултиране, съветване, личен пример, менторство. Ограничението обаче, което всички тези въз-действащи методи имат, е, че в много голям процент от случаите, дори когато са налице изградени доверителни отношения, първата реакция на човека, на когото се въз-действа, е да влезе в режим на съпротива/предразсъдък/неувереност, че ще се справи и т.н. По този начин резултатът е забавен или недостатъчно бърз и неминуемо е лимитиран от осъзнатите или не съвсем осъзнатите страхове и съпротиви.

Прочетете повече в сайта на Лидер.бг

Още от блога

Балансът вътре в нас: Как интерпретацията на света и стремежът към съвършенство определят нашата хармония

В съвременния свят, изпълнен с динамика и интензивност, балансът между личния и професионалния живот често изглежда като недостижима цел. За мнозина балансът е зависим от способността да интерпретираме и приемаме всичко, което се случва около нас. Но има и още един важен фактор, който често подкопава нашата вътрешна хармония – стремежът към съвършенство. Съвършенството – […]

Изграждане на бъдещи лидери

Идеи за развитие на младежи, включително осъзнати и талантливи хора, които могат да станат бъдещите лидери на вашата компания

Управление на различни поколения в екипа

С развитието на работната среда, все по-често се сблъскваме с екипи, в които участват представители на няколко различни поколения. Това може да е както предизвикателство, така и огромна възможност за иновации и развитие.